Kdy je Halloween 2022?

Halloween 2022 je v pondělí 31. října 2022 

co je to Halloween?

Halloween je oslava na památku zesnulých, která se koná každoročně večer 31. října . Jméno Halloween , někdy hláskované Hallowe’en , je zkratkou All Hallows’ Eve n(ing), což znamená Večer všech svatých, protože se slaví večer před dnem všech svatých , také známým jako Den všech svatých . Svatí byli historicky známí jako relikvie , odvozené ze staroanglického slova hālig a příbuzné německému slovu heilig , což znamená svatý.

Halloween je směsí zvyků pohanského a křesťanského původu. Pochází ze starověkého keltského sezónního festivalu, který připomíná konec sklizně a připomíná mrtvé (známý jako Samhain ), který se slaví od západu slunce 31. října do západu slunce 1. listopadu.

Halloween sice není oficiálním svátkem, ale slaví se v v mnoha zemích po celém světě, především na Západě (Severní Amerika a Evropa), ale stále více také v asijských zemích, protože poskytuje obchodní příležitosti. Ve Spojených státech se odhaduje, že jde o festival s druhým nejvyšším množstvím spotřebitelských výdajů po Vánocích .

Po Halloweenu následuje 1. listopadu svátek Všech svatých (u kterého je to vigilie) a Dušičky 2. listopadu. Společně tři dny památky mrtvých tvoří triduum (náboženské zachovávání trvající tři dny) Hallowtide . Lidé v této době tradičně navštěvují hroby zesnulých příbuzných. Souvisí s mexickým svátkem Den mrtvých .

Kdy je Halloween 2023?

Halloween 2023 je v úterý 31. října 2023

Napsat komentář