Jak nakupovat bitcoiny ?

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: ElektronikaJak nakupovat bitcoiny ?
admin asked 8 měsíců ago
Bitcoiny můžete nakupovat přes burzy a obchodníky s cennými papíry nebo od jiných vlastníků. Bez ohledu na to, kde to získáte, zvažte rizika investování do digitálních aktiv.

Nákup bitcoinu je často prvním krokem, který investoři udělají do světa kryptoměn. A pro někoho zvyklého na tradiční finanční produkty to může být neznámá krajina.

Hodnota bitcoinuprvní a nejoblíbenější kryptoměny na světě – vzrostla z 3 237 USD v prosinci 2018, aby v listopadu 2021 krátce dosáhla nových rekordních maxim nad 65 000 USD

1. Rozhodněte se, kde bitcoiny nakoupíte
Existuje několik různých způsobů, jak nakupovat bitcoiny a další kryptoměny, včetně burz a tradičních brokerů.

Směnárny kryptoměn
Bitcoiny můžete zakoupit na několika kryptoměnových burzách. Mnozí nabízejí desítky možností kryptoměn, zatímco jiní mají prostě bitcoin a hrstku alternativ. Nesou řadu různých poplatků a ochrany spotřebitele, takže před výběrem proveďte svou pečlivost.

Možností mezi tradičními brokery, kteří zákazníkům umožňují nakupovat a prodávat bitcoiny, je v současnosti málo – Robinhood byl prvním mainstreamovým investičním brokerem, který nabízel bitcoiny (Robinhood Crypto je k dispozici ve většině, ale ne ve všech státech USA). Stejně jako jeho platforma pro obchodování s akciemi si Robinhood neúčtuje žádné poplatky za obchody s bitcoiny.